Časté dotazy

FAQ
Messina svíčky
E-mail: messina@messina-svicky.cz

 

TELEFON OPERÁTOR MESSINA:
+420 560 001 111

 

Messina svíčky prodává své zboží pouze a jen na e-shopu www.messina-svicky.cz
V naší provozovně není možné jakékoliv zboží zakoupit, jedná se čistě o provozovnu, kde naše zboží pro vás vyrábíme - nikoli o prodejnu. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu u nás na e-shopu. 

 


Q: Zasíláte na Slovensko?
A: Ano, na Slovensko zasíláme skrze Českou poštu, která to následně předá Slovenské poště.

 


Q: Zasíláte skrze Zásilkovnu?
A: Ano.

 


Q: Svíčka už je vyprodaná, bude možné ji v budoucnu objednat?
A: Každá svíčka je originál, stejnou svíčku nelze vytvořit dvakrát.

 


Q: Kdy budou nové svíčky?
A: Snažíme se na e-shop dodávat nové svíčky každý den, takže většinou v průběhu každého dne můžete očekávat nové svíčky.

 


Q: Kdy mám svíčku zapálit?
A: Pokud není v popisu svíčky napsáno jinak, tak ji zapalte dle Vaší intuice, až budete cítit, že je správný čas.

 


Q: Je možné objednat svíčku na dobírku?
A: Naše svíčky na dobírku nezasíláme. 

 


Q: Je možné sloučit dvě, či více objednávek?
A: Ano, pakliže jedna, či více objednávek nebyly již odeslány.

 


Q: Jak mám zaplatit poštovné při sloučených objednávkách?
A: Zaplatíte poštovné za všechny sloučené objednávky a poté vám bude přebytečné poštovné vráceno.

 


Q: V jakém cenovém rozmezí se svíčky pohybují?
A: To je různé, záleží na typu svíčky.

 


Q: Je možné si zarezervovat svíčku?
A: Momentálně to možné není.

 

Q: Můžete mi udělat svíčku na zakázku?
A: Momentálně to není v našich možnostech, pakliže se toto změní a zpřístupníme výrobu svíček na zakázku, tak o tom budeme informovat na našich sociálních sítích.

 


Q: Objednal/a jsem si svíčku, ale nepřišla, co s tím?
A: Pakliže Vám nedorazila objednaná svíčka, tak napište na e-mail: „messina@messina-svicky.cz". Nezapomeňte uvést číslo objednávky a jaká svíčka Vám přesně chybí.

 

Q: Svíčka mi čoudí, jde z ní černý kouř. Co s tím?
A: Je nutné zastřihnout knot na cca 0,5 cm. U velkých svící, které prodáváme, je nutné knot pravidelně hlídat.

 

Q: Knot se mi utápí ve vosku a svíčka nehoří. Co s tím?
A: Pokud vosk volně nevytéká, je nutné ho vylít ručně tak, aby knot neplaval ve vosku. Knot musí být volný a "dýchat". 


Q: Na okrajích svíčky v nádobě zůstal nerozpuštěný vosk, je to závada? 
A: Ne, závada to není.

 

POKUD NENÍ UVEDENO JINAK, DEKORAČNÍ PŘEDMĚTY NA FOTOGRAFIÍCH NEJSOU SOUČÁSTÍ SVÍČKY/ BALENÍ.

 

Postup pro parafínové svíčky: 

1. Pro kvalitní hoření udržujte knot krátký. Cca 0,5 cm
2. Vylévejte přebytečný vosk
3. Pokud svíčka vytvoří tunel, seřízněte ho. (Pro přísun vzduchu).
4. Parafínové svíčky doporučujeme primárně používat v exteriéru.

- Nenechávejte v blízkosti hořící svíčky žádné předměty! 

 

NÁŠ TIP PRO SPRÁVNÉ HOŘENÍ SVÍČEK:

Knot udržujte v délce okolo 0,5 cm - neměl by být moc dlouhý, dochází pak k nesprávnému hoření.
V případě, že se Vám svíčka dusí, knot utápí (hoří malým plamenem), odeberte dostatečné množství vosku.
Doporučujeme nenechávat svíčku hořet déle než 2 hodiny v kuse, může pak docházet k utápění knotu ve velkém množství roztaveného vosku.
Pokud se vám knot začne takto utápět, opatrně ho narovnejte (například nožíkem), svíčku sfoukněte a vosk nechte ztuhnout - případně ho vylijte.

 

PRVNÍ PODPAL URČUJE CELÝ ŽIVOT SVÍČKY. Nepodceňujte paměť vosku.
Jakkoli zvláštně to zní, svíčka si pamatuje svoje první hoření. Vosk totiž disponuje jakousi voskovou pamětí nebo vzorcem chování. První rozehřátí vosku určí, jak se vosk bude rozpouštět dál. Svíčku proto poprvé zapalte teprve až budete vědět, že jí můžete dát dostatečný čas na rozhoření se. Svíčka při prvním hoření musí vytvořit rovnoměrný rybníček po celém svém obvodu – to znamená, že svíčku můžete uhasit, když rozpuštěný vosk zaplaví svíci od okraje k okraji. Pokud svíčku sfouknete dřív, dá se předpokládat, že svíčka při dalším hoření vytvoří kráter kolem knotu. A při dalším hoření se kráter zvětší. A pří dalším zase... Po okrajích svíce budou zůstávat vrstvy tvrdého vosku a rozpouštět se bude jen část vosk uprostřed.

A právě krátery, nebo tunely, jsou jedním z nejčastějších důvodů, proč má knot problém hořet. Knot v kráteru bývá velmi krátkým, tím pádem se složitěji podpaluje, ale hlavně v této „díře" nemá dostatek kyslíku pro hoření.
Co s tím?
Zejména při prvním podpalu (ale ideálně i při následujících) dopřejte svíčce dostatek času pro vytvoření si rovnoměrného celistvého rybníčku po celé její ploše tak, že bude vosk rozpuštěný i po okrajích nádobky.
Svíčka pro to většinou potřebuje asi 2 hodiny, ale samozřejmě záleží na její velikosti.  

DLOUHÉ A PŘÍLIŠ DLOUHÉ HOŘENÍ. Svíčku netrapte a netopte.
Extrémy nejsou nikdy dobře. A to platí i pro hoření příliš dlouhé. Pokud necháváte svíci zapálenou více jak 3 nebo 4 hodiny, pravděpodobně dochází k přehřívání vosku, pálení vonných látek a celkově ke krácení životnosti svíčky. Při dlouhém hoření také často dochází k tomu, že se knot ve vosku utopí. 
Pokud se tak stane, můžete vyzkoušet rozehřátý vosk odsát papírovým kapesníkem tak, aby byl knot pro příští zapálení dostatečně dlouhý.

Zdroj ekoza

 Extra tip Messiny, pokud plamínek zlobí a je maličký:
Svíčku dejte na 24 hod. do mrazáku a jakmile ji vyndáte, ihned jí zapalte. 

 

BEZPEČNOSTNÍ POKYNY PRO MANIPULACI SE ZBOŽÍM
12.1. Některé vonné svíčky od pochybných prodejců nemusí vždy splňovat všechny požadavky na zdravotní nezávadnost. Především se jedná o nekvalitní vosk s příměsí chemicky upravovaných aromat, a také knoty, které mohou při hoření uvolňovat škodlivé látky. Messina dbá na používání parafínu nejvyšší kvality od spolehlivých dodavatelů. Bavlněný knot zajišťuje bezpečnost při jeho spalování, stačí jej pouze přistřihnout při opětovném zapálení vonné svíčky. Vonné esence jsou výrobcem určeny přímo pro používání svíček.
12.2. Messina svíčky vyrábí z kvalitního parafínu a palmového vosku. Jelikož nepoužívá aditiva, je nutné pod každou svíci umístit nehořlavý tácek kvůli stékání vosku. Svíčku vždy umístěte na rovný a žáruvzdorný povrch na nehořlavý, dostatečně velký, rovný podstavec. Svíčky z parafínu jsou primárně určeny pro venkovní použití!
12.3. Jakmile svíčku poprvé zapálíte, nechte ji hořet tak dlouho, dokud se vosk rozpustí po celém povrchu, až k okrajům nádoby. Tím zabráníte vytváření nevzhledného "tunelu" a prodloužíte svíčce životnost. Mějte trpělivost – správné rozpuštění může trvat 2 až 4 hodiny.
12.4. Výška plamene se může v čase měnit, a dokonce občas působit, že vyhasíná, ale to je v pořádku. I když se zdá, že máte nízký plamen, stále hoří a postupně se jeho výška vrátí.
12.5. Rozpuštěný vosk udržujte v čistotě, bez ohořelých zápalek a nečistot.
12.6. Pro odstranění prachu ze svíčky použijte nylon nebo měkký hadřík. Jemným třením opatrně odstraňte nečistoty. Hadřík mějte suchý nebo jemně navlhčený vodou.
12.7. Nezapalujte svíčky v žádném jiném skleněném předmětu, který pro to není speciálně určen. Skleněné svíčky jsou vyráběny speciálně tak, aby odolaly teplotním změnám, ke kterým u pálení svíček dochází – což obyčejné sklo není.
12.8. Mějte svíčku na očích, nenechávejte ji hořet bez dozoru.
12.9. Svíčky používejte v dobře větrané místnosti, nikdy však v průvanu. Předmět, který způsobuje průvan, může být například stropní větrák, klimatizace nebo větřík.
12.10.Svíčku nikdy nezapalujte poblíž hořlavých materiálů.
12.11. Mezi hořícími svíčkami mějte dostatečnou vzdálenost.
12.12. Svíčku udržujte mimo dosah dětí, nejedná se o hračku.
12.13. Svíčku udržujte mimo dosah domácích zvířat a věcí, které by mohly vzplanout, a také mimo zdrojů tepla.
12.14. Nezapalujte svíčky tam, kde budou vystaveny přímému slunečnímu záření, nebo v přesvíceném interiéru (např. pod reflektory). Svíčka hoří rychleji a výslednému efektu tím nijak neprospějete. Svíčku nechte provonět hezky pomalu a v klidu.
12.15. Udržujte knot čistý a o délce 5 mm. Tím podpoříte rovnoměrné spalování a stabilní plamen. Správně by měl být plamínek ve tvaru slzy a ve vzpřímené poloze.
12.16. Knot nezkracujte, dokud není vyšší než 6 mm, nebo dokud plamen není vyšší než 3 cm, případně dokud svíčka nezačne kouřit, bliká nebo je plamen příliš vysoko, nebo když svíčka při hoření utváří na nádobě saze. Pokud se toto objeví, šetrně svíčku zhasněte, nechejte knot i vosk úplně vychladnout a zkraťte knot na 6 mm, a to jemným odlomením spálených konců konečky prstů. Zbytky odlomeného knotu odstraňte, než svíčku znovu zapálíte. Poté můžete svíčku znovu zapálit. Rozhodně do svíčky nefoukejte.
12.17. Nikdy svíčkou nehýbejte, nebo z ní nevylévejte vosk, dokud svíčka hoří, nebo je vosk horký.
12.18. Svíčky vždy skladujte na chladném, tmavém a suchém místě. Svíčky by měly stát vždy rovně, aby nedošlo k deformaci.
12.19. Pokud je svíčka příliš aromatická, mějte při hoření otevřené okna/dveře, vůně se příjemně rozptýlí. Jestli si naopak vůni chcete více vychutnat, zapalte svíčku v uzavřené místnosti. Místnost bude provoněná dle velikosti cca. po 30 minutách.
12.20. Nikdy na odstraňování vosku nepoužívejte ostré předměty, mohlo by dojít k poškrábání nebo oslabení skla, nádoba by se mohla rozbít.

12.21. Dekorace na fotografii nejsou součástí balení.

12.22. Nedodržení těchto bezpečnostních pokynů není důvodem k reklamaci.